Jak zrobić zajączka wielkanocnego ze... skarpetki - Porady DIY, czyli zrób to sam do domu i ogrodu. Instrukcje jak zrobić.
Jesteś tutaj:
Strona główna > Wielkanoc > Jak zrobić zajączka wielkanocnego ze… skarpetki

Jak zrobić zajączka wielkanocnego ze… skarpetki

Jak zrobić zajączka wielkanocnego

Niekonwencjonalne i niecodzienne wykorzystanie przedmiotów zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem daje nam ogromne pole do popisu. Przy okazji Wielkanocy możemy zrobić zajączka wielkanocnego ze… skarpetki. A zajmie nam to dosłownie 5 minut! Jak zrobić zajączka wielkanocnego i co będzie do tego potrzebne? Sprawdź poniższą instrukcję oraz zobacz filmik.

Co będzie potrzebne do wykonania zajączka wielkanocnego?

Do wykonania zajączka będą potrzebne:

  • skarpeta (świetny efekt osiągniemy wykorzystując skarpetkę z „futerka” – w damskiej szufladzie na pewno się taka znajdzie 😉 )
  • ryż, żwirek lub piasek
  • sznurek
  • wstążka
  • nożyczki
  • marker/pisak

Jak zrobić zajączka?

Do skarpetki wsypujemy ryż (ewentualnie żwirek lub piasek) do wysokości około pięty. Następnie zawiązujemy sznurek w dwóch miejscach – nad piętą i poniżej, tworząc w ten sposób głowę zajączka. Po związaniu górę skarpetki (w miejscu ściągacza) przecinamy na środku a następnie ścinamy pod skosem, tworząc tym samym uszy zajączka. Na szyi naszego skarpetkowego zajączka zawiązujemy wstążkę, a markerem rysujemy oczy i pyszczek. I skończone! Prawda, że proste? Dodatkowo możemy wykonać ogonek, robiąc na przykład mały pomponik. Jak wykonać pompon zobaczysz TUTAJ – przewiń filmik do 7:52 min. a dowiesz się jak szybko to zrobić. Możemy również, zamiast rysować oczu, dokleić guziki lub specjalne oczy przeznaczone do tego typu ozdób. Możliwości jest naprawdę sporo.

Aby wszystko było jak najlepiej zrozumiałem polecam filmik, na którym pokazano krok po kroku jak wykonać zajączka wielkanocnego ze skarpetki.

Dodaj komentarz

Top