Jak szybko sprawdzić, z której strony jest wlew paliwa w aucie? - Porady DIY, czyli zrób to sam do domu i ogrodu. Instrukcje jak zrobić.
Jesteś tutaj:
Strona główna > Motoryzacja > Jak szybko sprawdzić, z której strony jest wlew paliwa w aucie?

Jak szybko sprawdzić, z której strony jest wlew paliwa w aucie?

Wlew paliwa

Jeśli podjeżdżając na stację zastanawiasz się, z której strony znajduje się wlew paliwa w Twoim aucie lub jeśli często jeździsz różnymi autami i nie wiesz, czy stanąć po prawej czy też lewej stronie dystrybutora, to mam dla Ciebie świetne rozwiązanie tego problemu.

Z której strony jest wlew paliwa?

To pytanie pewnie nie raz zadawaliście sobie chwilę przed tankowaniem auta. Oczywiście, można podjechać na chybił trafił – mamy 50% szans, że trafimy i wlew będzie od strony dystrybutora 😉 Jednak jest jeden, zdecydowanie prostszy sposób, aby to sprawdzić. I nawet nie musimy wychodzić z auta! Na czym polega? Spójrz na zdjęcie poniżej.

Wlew paliwa
Przy ikonce dystrybutora znajduje się strzałka (zaznaczona czerwonym kółeczkiem, na które wskazuje czerwona strzałka). Czasami jest ona z lewej, czasami z prawej strony ikonki. Jej ukonstytuowanie nie jest przypadkowe. To właśnie ta strzałka wskazuje stronę, po której znajduje się wlew paliwa. W zdecydowanej większości auta znajdziemy takie strzałki. Prawda, że proste? 🙂 Już nigdy nie podjedziesz pod dystrybutor ze złej strony 🙂

Wlew paliwa
Strzałka przy ikonce dystrybutora wskazuje, po której stronie znajduje się wlew paliwa w naszym aucie.

Dodaj komentarz

Top