Kosiarka elektryczna NAC - opinia i recenzja - Porady DIY, zrób to sam
Jesteś tutaj:
Strona główna > Ogród > Kosiarka elektryczna NAC – opinia i recenzja

Kosiarka elektryczna NAC – opinia i recenzja

kosiarka elektryczna NAC1800 W LE18-40-PB-S opinia

Chcesz kupić nową kosiarkę? Świetnie się składa, ponieważ tydzień temu zakupiłem nową kosiarkę elektryczną NAC 1800 W LE18-40-PB-S. Po dwóch koszeniach jestem w stanie wypowiedzieć się na temat plusów i minusów owej kosiarki. Zapraszam do zapoznania się z tym wpisem i filmem z rozpakowania, montażu oraz pierwszego uruchomienia.

Dlaczego zakup kosiarki elektrycznej NAC 1800 W LE18-40-PB-S?

Moje stara i wysłużona już kosiarka, czyli Stiga Collector 34 E niestety uległa awarii – rozsypało się łożysko dolne silnika. W związku z tym zmuszony byłem do zakupu nowej kosiarki. Nauczony doświadczeniem od razu odrzuciłem wszelkie chińskie marketówki – szkoda pieniędzy. Niby kosztują niewiele, bo poniżej 200 zł, ale tak na prawdę za chwilę się rozsypują i trzeba zakupić kolejną. Do tego jakość wykonania – nic bardziej chyba nie irytuje jak odkręcające się co chwilę kółko 😉 Dlatego też postanowiłem poszukać jakieś markowej kosiarki, ponieważ są trwalsze.

Moja ostatnia Stiga wytrzymała jakieś 4 lata, poprzednia Stiga z dobre 8 lat. A areał mam w sumie nie taki mały, myślę, że z jakieś 600 metrów kwadratowych trawnika będzie. Szukałem po kosiarkach firm takich jak Stiga (miałem dwie tej firmy, polecam!), Makita, Bosch, Gardena… i natrafiłem na kosiarkę firmy NAC. Firmy za bardzo nie kojarzyłem, jednak zaintrygowała mnie ilość pozytywnych ocen. Sprawdziłem ceny w pobliskich sklepach/marketach i zapadła decyzja, że zaryzykuje. Do zakupu przekonała mnie również relatywnie niska cena. Dokładnie 306 zł oraz parametry kosiarki (te poniżej).

Parametry kosiarki elektrycznej NAC 1800 W LE18-40-PB-S


Wybierz swoją kosiarkę NAC


Szerokość koszenia

Kosiarka posiada sporą szerokość koszeni, bo aż 400 mm! Jest to spory plus, ponieważ koszenie przebiega znacznie szybciej niż wspomnianą Stigą, ta miała tylko 320 mm szerokości koszenia.

Silnik

Silnik w kosiarce NAC ma moc 1800 watów. Jest to wystarczająca moc na uporanie się z takiej wielkości trawnikiem, jak mój.

Regulacja wysokości koszenia.

kosiarce NAC 1800 W LE18-40-PB-S wysokość jest regulowana centralnie, co jest bardzo wygodne. Do tego ma aż 5 poziomów wysokości w przedziale 25-75 mm. Stiga miała tylko 3 a do tego każdej osi osobno.

Kosz

W kosiarce NAC 1800 W LE18-40-PB-S kosz ma sporą pojemność, która wynosi 40 litrów (Stiga – 25l). Rzadziej zachodzi konieczność opróżniania kosza. Do tego kosiarka bardzo ładnie go wypełnia ściętą trawą. Praktycznie w całości jest wypełniony. Duży plus! Niestety jest też minus – kosz został wykonany z materiału – drobnej siateczki – i dosyć mocno się kurzy z niego brudząc nogi. Do tego nie wiem jak z trwałością tego materiału. Zobaczymy 🙂

Ergonomia

Kosiarka ma zwykłą, metalową rączkę, jednak nie jest niewygodna. Dla osoby powyżej 180 cm wzrostu jest ok. Do tego kosiarka dobrze się prowadzi i manewruje. Mam wrażenie, że jest bardzo stabilna 🙂 Także to jest plus. Za minus mogę uznać poziom hałasu, który generuje kosiarka. Nie jest jakoś super głośna, jednak Stiga chodziła ciszej, dlatego odczuwam lekką różnicę.

Podczas koszenia nie występują drgania, wszystko dobrze chodzi. Sporadycznie zacina mi się włącznik, mianowicie w momencie jego puszczenia nie odskakuje od razu, wyłączając silnik. Jednak to bardzo sporadyczne zjawisko.

Podsumowanie – kosiarka NAC 1800 W LE18-40-PB-S

Według mnie kosiarka godna polecenia osobom o sporych trawnikach. Kosi się wygodnie i szybko. Do tego cena jest bardzo atrakcyjna.

Plusy:

 • duża szerokość koszenia
 • centralna, pięciostopniowa regulacja wysokości koszenia
 • duży kosz
 • ergonomia
 • niska cena

Minusy:

 • kosz wykonany z materiału
 • dosyć głośna

Poniżej fimik z rozpakowania, skręcenia oraz pierwszego uruchomienia kosiarki elektrycznej NAC 1800 W LE18-40-PB-S

3 thoughts on “Kosiarka elektryczna NAC – opinia i recenzja

 1. Kupiłam kosiarkę w czerwcu nie było za dużo co kosić więc ja tylko wypróbowaliśmy, dziś słoneczko zaczynamy kosić a ona piszczy i trach ponoszeniu ,po co wyrzuciłam starą matko ,koszmar

  1. A ja nadal cieszę się swoim egzemplarzem 😉 Może trafiłem na dobry model? Ciężko powiedzieć…

 2. mam ten model kosiarki 4 rok . Niestety w trakcie koszenia zaczęła gonić na obrotach pojawił się swąd i niebieskie dymienie . Być może posypał się silnik . Jestem nieco zdegustowany , bo liczyłem na coś więcej od tej firmy

Dodaj komentarz

Top