Jak zrobić zrzut ekranu? - Porady DIY, czyli zrób to sam do domu i ogrodu. Instrukcje jak zrobić.
Jesteś tutaj:
Strona główna > Komputery > Jak zrobić zrzut ekranu?

Jak zrobić zrzut ekranu?

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie?

Czasami konieczne jest wykonanie zrzutu ekranu, aby na przykład przesłać wygląd pulpitu/programu komuś przez maila, zapisać jakieś informacje lub ustawienia programu. Jak wykonać zrzut ekranu? Błyskawiczny sposób!

Wystarczy użyć klawisza PrintScreeen, który często jest opisany jako PrtSC lub PrtScr albo podobnie.

Jak zrobić zrzut ekranu?

Po wciśnięciu klawisza Print Screen zrzut ekranu jest kopiowany do schowka. Można teraz jego zawartość wkleić do programu graficznego, np. Painta lub edytora tekstu, np. Worda czy innego jak WordPad. Tak wklejony zrzut można teraz edytować w danym progamie lub zapisać jako obraz, np. JPG.

Dodatkowe możliwości

Jeśli mamy otwartych kilka okien, a zrzut ekranu chcemy wykonać tylko okna, które jest w tej chwili aktywne (na pierwszym planie), to wciskamy jednocześnie lewy ALT oraz PrintScreen (PrtSc). W ten sposób zrobimy zrzut tylko wybranego okna. Dalej postępujemy tak samo jak w przypadku zwykłego zrzutu ekranu.

Nie można wykonać zrzutu ekranu? Zobacz dlaczego.

Czasami, szczególnie na laptopach, jeden klawisz ma kilka funkcji. Może służyć jako klawisz Insert oraz Print Screen. Jak skorzystać z takiego klawisza i wykonać zrzut ekranu? Wystarczy odszukać na klawiaturze klawisza funkcyjnego oznaczonego jako Fn. Zmienia on funkcję wybranych klawiszy i umożliwia na przykład skorzystanie z funkcji Print Screen.

Dodaj komentarz

Top