3 łatwe sposoby na oszczędzenie - Jak odłożyć ponad 1300 zł w i więcej?
Jesteś tutaj:
Strona główna > Finanse > 3 łatwe sposoby na oszczędzenie

3 łatwe sposoby na oszczędzenie

Oszczędzanie pieniędzy w 2019 roku

Czy jednym z Waszych planów/postanowień na 2019 rok jest zacząć oszczędzać? A może po prostu chcecie odłożyć parę groszy w prosty sposób? Pokaże Wam kilka prostych sposobów, dzięki którym uzbieracie całkiem przyzwoite sumy nie obciążając budżetu domowego. Na przykład w prosty sposób odłożycie ponad 1300 zł w ciągu roku. Nie wierzycie? Sprawdźcie! To akurat nic Was nie kosztuje 🙂


Jak odłożyć ponad 1300 zł w ciągu roku? + bonus!!

Chcesz odłożyć ponad 1300 zł w ciągu roku? Lub więcej! Do tego zaczynając od 1 złotówki? Sposób jest banalnie prosty i nie wymaga wielkich inwestycji. Wystarczy jedynie zacząć odkładanie jak najszybciej i być konsekwentnym. W jaki sposób odkładać? W każdym tygodniu, na przykład w każdy poniedziałek odkładamy ilość złotówek zgodną z numerem tygodnia, który obecnie jest. Czyli w pierwszym tygodniu roku odkładamy 1 zł, w drugim tygodniu roku odkładamy 2 zł, w trzecim tygodniu roku odkładamy 3 zł, … w 50 tygodniu roku odkładamy 50 zł.

Finalnie na koniec roku będziemy mieli odłożone 1378 zł!! Prawda, że proste? Najcięższym miesiącem pod względem odkładania będzie grudzień. Wtedy będziemy musieli odłożyć 202 zł, jednak sami przyznacie, że odkładając małe kwoty można uzbierać przyjemną sumkę.

BONUS!!

A w sumie dwa bonusy:

#1 – pieniądze możemy zamiast do słoika lub skarbonki odkładać na konto oszczędnościowe. Powoli to nam na zarobienie kilku złotówek więcej a nie będzie nas tak bardzo kusiło podbieranie zebranej sumy.

Zobacz ofertę kont oszczędnościowych:


#2 – jeśli odkładalibyśmy dwa razy więcej, czyli zaczęli od 2 zł i co tydzień zwiększali kwoty o kolejne dwa złote, to na koniec roku uzbieralibyśmy 2756 zł! Niestety w grudniu musielibyśmy odłożyć 404 zł.

Tutaj również możemy wpłacać na konto oszczędnościowe.

Systematyczne oszczędzanie

Innym sposobem na odkładanie pieniędzy jest ustalenie przelewu stałego na swoim koncie osobistym. Wówczas wybrana przez nas kwota będzie przelewana automatycznie w wskazanym dniu na wskazana na nas konto oszczędnościowe. Ustawienie takiego przelewu zazwyczaj jest bezpłatne i można go ustalić na na przykład dzień po wypłacie.

Dla przykładowej kwoty 1378 zł należałoby odkładać co miesiąc 114,83 zł. Do tego pamiętajcie, że kilka groszy dodatkowo będzie z konta oszczędnościowego!

Oszczędzanie automatyczne

Sposób, z którego korzystam osobiście i jest dla mnie wręcz genialny! Polega on na tym, że przy każdej płatności kartą lub po wykonaniu przelewu zostają automatycznie odłożone bardzo drobne sumy i to od nas zależy, czy będzie to:

  • zaokrąglenie do pełnych kwot, przykładowo płacimy w sklepie kartą 6,50 zł a bank automatycznie zaokrągla kwotę do 10 zł i przelewa na nasze konto oszczędnościowe brakującą kwotę, tj. 3,50 zł
  • stała kwota po każdej transakcji, czyli ustalamy, że za każdą płatność kartą (lub wykonany przelew), bez względu na wysokość transakcji, ma zostać przelana wybrana przez nas kwota, np. 5 zł
  • procent od kwoty transakcji, czyli od każdej wykonanej transakcji ma zostać przelane np. 5% kwoty, którą zapłaciliśmy/przelaliśmy (od 10 zł będzie to 50 groszy)

Konto z taką opcja ma w swojej ofercie mBank. Wystarczy założyć konto osobiste i uruchomić automatyczne oszczędzanie, tzn. Cel.

Kliknij, aby założyć konto i móc oszczędzać 

Sposób na pewno godny polecenie osobą, które dużo korzystają z karty oraz wykonują przelewy on-line.

Dodatkowo w opcjach ustalamy comiesięczną stałą kwotę, która ma zostać przelana na nasze konto (od 10 zł). I tym sposobem można połączyć Systematyczne oszczędzanie z oszczędzaniem automatycznym.

Zdziwicie się, ile pieniędzy można w ten sposób odłożyć.

Oszczędzanie jednego nominału

Sposób raczej dosyć powszechny, jednak również skuteczny. Można zacząć w dowolnej chwili. Polega ona na tym, że monety z wybranym przez nas nominałem, np. 2 zł, gdy tylko pojawią się w naszym portfelu, to od razu odkładamy do słoika/skarbonki.

Jeśli umówimy się na taki sposób z domownikami, to w ciągu miesiąca możemy odłożyć znaczną sumę. Wszystko zleży od tego, czy operujemy na co dzień gotówką czy też kartą.

Podsumowanie

Oszczędzanie jest dobrym nawykiem. Warto odkładać pieniądze, ponieważ nigdy nie wiadomo co nas w życiu zaskoczy. A jeśli nic nas nie zaskoczy, to przynajmniej na wakacje będziemy mogli wyjechać bez zaciąganie pożyczki 😉

Jedno jest pewne – przy oszczędzaniu należy być systematycznym.

Jeśli macie jakieś ciekawe patenty na oszczędzanie, to dajcie proszę znać w komentarzach.

Skutecznego oszczędzania! 🙂

Dodaj komentarz

Top